TĖČIAMS – APIE BENDRAVIMĄ PO SKYRYBŲ

Kad ir kokios skaudžios skyrybos buvo, jeigu esate tėtis – bendravimas su buvusia žmona turėtų vykti vien dėl jūsų vaikų. Mandagus, pagarbus ir dalykiškas bendravimas tarpusavyje, svarbus jūsų vaikui ne tik dabar, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje.

10/6/20220 min read

1. Keiskitės informacija apie vaiką, tai padės jums įsitraukti į vaiko gyvenimą, žinoti, kas vyksta ir tuo pačiu padės vaikui jaustis saugesniam, žinant, kad gali bendrauti su abiem tėvais.

2. Sutarkite, kokia informacija apie vaiko gerovę yra svarbi jums ir svarbi mamai. Apsikeitimas informacija neturėtų būti priekaištai ar reikalavimai - tai turėtų būti konkreti informacija apie vaiko sveikatą, ugdymo rezultatus, vaiko neįprastą elgesį, reagavimą, elgesį mokykloje, galbūt naujus pomėgius, draugus ir pan. Žinojimas padeda stiprinti pasitikėjimą vienas kitu kaip tėvais.

3. Neslėpkite nieko apie vaiką nuo jo mamos – taip tik sukursite vaikui nesaugias sąlygas.

4. Nesinaudokite savo vaiku kaip žinučių perdavimo įrankiu – svarbią informaciją apie vaiką perduokite vienas kitam patys.

5. Svarbu ne tik tai, ką sakote, bet ir kaip. Stebėkite savo balso toną. Bendraudami būkite aktyvūs, bet ne agresyvūs: būkite aiškus ir nedviprasmiškas, o ne reiklus ir grėsmingas.

6. Vaiko akivaizdoje nekaltinkite, nekritikuokite, nepriekaištaukite vienas kitam. Jeigu turite kažką svarbaus pasakyti vienas kitam apie vaiką – darykite tai nedalyvaujant vaikui. Iš karto susitarkite, kokiu būdu bendrausite vaiko auginimo klausimais.

7. Jeigu bendrauti ramiai dar yra pakankamai sudėtinga – pasirinkite neutralią viešą vietą. Jeigu dar negalite susitikti akis į akį, bendraukite telefonu, žinutėmis ar el. paštu.

Jeigu reikia pagalbos tariantis ar sudarant bendratėvystės planą - susisiekite.