Skola - ne bėda?

Šiais ekonomiškai (ir ne tik) neramiais laikais darbas ir finansai visų mūsų gyvenimuose užima svarbią vietą. Tačiau daliai mūsų visuomenės narių vis dar sunku integruotis į darbo rinką – ir viena to priežasčių skolos, t.y. areštuotas turtas ar kitaip apribotas disponavimas savo lėšomis. Apklausos ir tyrimai parodė, kad net 60 proc. nedirbančiųjų dirbti paskatintų mažesni atskaitymai nuo atlyginimo antstoliams.

1/25/20230 min read

Labai norime ir iš patirties žinome, kad galime šią situacija bent iš dalies keisti. Nedirbantys dėl skolų žmonės skundžiasi, kad trūksta konkrečių specialistų, kurie padėtų tinkamai suprasti informaciją apie skolas, tarpininkautų bendraujant su antstoliai ar kreditoriais, teiktų konsultacijas ir kitą jiems reikiamą pagalbą.

Kaip savo siūlyme dėl įsiskolinimų naštos mažinimo rašo Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas (NSMOT): "Žmonės taip pat nėra tinkamai informuoti, iš kokių lėšų nuskaitymai negalimi arba kokios yra pajamų apsaugojimo procedūrų sąlygos. NSMOT iki šiol nuolat pasiekia informacija apie antstolių neteisėtai nuskaitytas lėšas. Paprastai tai būna atskaitymai iš socialinių išmokų – piniginės socialinės paramos, vaiko pinigų, darbo paieškos išmokų ir panašiai".

Nuo lapkričio 1 d. vykdome projektą „Skola ne bėda, dirbsiu – atiduosiu.“ ir siekiame padėti žmonėms susitvarkyti savo finansines problemas, motyvuojame grįžti į darbo rinką. Projekto metu bendraudami su klientais akivaizdžiai ir praktiškai pastebime, kokie aktualūs ir reikalingi NSMOT siūlymai mažinti išskaitas iš darbo užmokesčio, didinti mažų pensijų apsaugą, numatyti skolų ir vykdymo išlaidų sustabdymo galimybę, ne daugiau kaip pusei metų ne dažniau kaip vieną kartą per dešimt metų ir kt. (plačiau su siūlymais galite susipažinti ČIA.)

Net neabejojame, kad didžioji dalis visuomenės supranta skolų problemą, bet deja kol kas trūksta politinės valios šią problemą spręsti iš esmės. Todėl teikdami pagalbą savo klientams tvarkantis skolas, KVIEČIAME visus, kam rūpi ir svarbu visų žmonių gerovė, ir kurie turi galimų darbo pasiūlymų - rašykite - mūsų klientai motyvuoti ir nori dirbti!

Dėl darbo pasiūlymų ir dėl platesnės informacijos apie projektą visada galite mums parašyti el. p.: info@mediatoriai.lt

arba