20 PATARIMŲ BESISKIRIANČIOMS MAMOMS

Skyrybos įvyksta tarp sutuoktinių, bet ne tarp tėvų, todėl bendradarbiauti ir išlaikyti pagarbius tarpusavio santykius yra svarbu ne tik dėl pačių dviejų besiskiriančių žmonių, bet ypatingai dėl vaikų.

Dovilė Babarskienė

9/12/20220 min read

Žurnalistė, rašytoja Sylvie Carbonneau dalinasi keletu patarimų, kas jai padėjo, tai pasiekti :

1. Įsitikinkite, kad viskas baigta.

Ar dar yra vilties? Žinau, kad tai priklauso nuo skyrybų priežasties, bet įsitikinkite, kad padarėte viską, ką galėjote, kad išsaugotumėte savo santuoką. Eikite pas terapeutą. Organizuokite pasimatymus su savo partneriu. Išbandykite naujus bendravimo būdus. Nėra nieko blogiau už apgailestavimą ir žinojimą, kad padarėte ne viską, ką galėjote.

2. Nenaudokite žodžio SKYRYBOS kaip ultimatumo

Jei norite, kad jūsų partneris atkreiptų į jus dėmesį, šaukdamas „skyrybos! greičiausiai nuves jus ten, kur šauksite.

3. Nesigraužkite dėl to, kad skyrybos paveiks jūsų vaikus

Vaikai yra atsparūs ir jiems labiausiai reikia harmoningų namų. Vaikai gali matyti ir girdėti, kaip tėvai konfliktuoja, ir tai gali juos neigiamai paveikti labiau nei skyrybos. Jiems bus geriau su išsiskyrusiais, laimingais tėvais nei su tėvais, kurie jaučia pareigą likti kartu (ir gyvena konflikte).

4. Būkite komanda

Pamenu, susėdome su vyru pasakyti vaikams, kad išsiskirsime. Jų akys prisipildė ašarų ir nežinomybės baimės. Būkite vieningi tėvai, kartu atsakykite į jų klausimus, parodykite jiems vieningumą ir perteikite tą pačią „žinutę“. Būkite emociškai pasiruošę - tai viena iš svarbiausių diskusijų, kurias kada nors turėsite su savo vaikais.

5. Įtraukite vaikus

Vaikai padėjo man apsipirkti naujuose namuose ir išsirinkti baldus, jie sprendė savo kambario spalvas, o tą dieną, kai persikrausčiau, padėjo man kartu su buvusiuoju perkelti dėžes. Svarbiausia žinia: gali būti vienybė, nepaisant to, kad įvyko išsiskyrimas. Visi kartu kuriame naują gyvenimą, o jų nuomonė svarbi.

6. Palik savo jausmus nuošalyje

Judant į priekį, bet koks priimtas sprendimas turėtų būti sutelktas tik į vieną - ar tai geriausias sprendimas vaikams? Visa kita nesvarbu.

7. Nekalbėk blogai apie savo buvusįjį

Niekada nesakykite savo vaikams nieko blogo apie kitą tėvą. Niekada. Nesvarbu, ką jie padarė.

8. Pradėkite derybas galvodami apie pabaigą

Norite puoselėti bendradarbiavimo santykius, todėl sutikite nesutikti. Sutikite kai kuriuos dalykus paleisti. Sutikite būti sąžiningi. Sutikite, kad negalite jų visų laimėti. Sutikite, kad šis žmogus kaip tėvas jūsų gyvenime bus ilgą laiką. Sutikite elgtis civilizuotai. Stiprias emocijų nereiškimas bendradarbiavimo labui ilgainiui atsipirks.

9. Pasinaudokite mediacija

Pirmiausia išbandykite mediaciją. Jei jums pasiseks, pirmosios mediacijos bus nemokamos. Bendravimas su mediatoriumi kelia daug mažiau streso nei bendravimas su advokatais.

10. Nenustokite juoktis

Kai gyvenimas duoda citriną, išspausk iš jų sultis. Nors tai nėra geriausias laikas tavo gyvenime, bet niekas netrunka amžinai ir saulė vėl pakils.

11. Įsitikinkite, kad turite puikią palaikymo komandą

Paskambink mamai. Paskambink tėčiui. Paskambinkite draugams. Skambinkite pagalbos linija. Įsigykite šunį, kurio visada norėjote. Imkitės mezgimo – bet ko, kas padėtų jums ištverti dieną.

12. Tai ne varžybos

Nepaverskite to kova, kas kurioje kažkas turi laimėti, o kažkas pralaimėti. Skyrybų niekas nelaimi.

13. Stenkitės gyventi arti savo buvusiojo

Žinau, skamba juokingai, bet įvertinsite tai, kai jūsų vaikas pamirš savo mėgstamą žaislą pas jūsų buvusį ir jūs turėsite eiti jo pasiimti 21 val. antraip tą naktį tavo namuose niekas nemiegos.

14. Niekada neverskite savo vaikų rinktis

Abu tėvai turėtų būti vaikų ypatingomis progomis. Be to, stenkitės kurį laiką neprisivesti trečiųjų šalių ypatingomis progomis. Naujas žmogus ilgainiui taps šeimos dalimi ir bus įtrauktas, bet viskas turi vykti savu laiku.

15. Būkite lankstūs

Gyvenimas vyksta ir niekas netelpa į formą, jau nekalbant apie bendratėvystę. Neleiskite, kad papildoma valanda šen ar ten taptų didele problema, ir būkite pasirengę nuklysti iš įprasto grafiko.

16. Investuokite į programėles, skirtas skyrium gyvenantiems tėvams

Namų darbai, draugų gimtadieniai ir visa kita programėles padeda išlaikyti tvarką, ypač kai yra dviejų tėvų tvarkaraščiai. Galite dalytis turiniu ir efektyviai bendrauti su savo buvusiu partneriu, kartu dalindamiesi svarbia informacija, pvz., sveikatos kortelėmis, draudimu, pasais ir kt.

17. Neverskite savo vaikų gyventi lagaminuose

Žinoma, jie gali perkelti savo mėgstamą žaislą iš vienų namų į kitus, tačiau stenkitės, kad būtiniausi daiktai būtų paruošti abiejose vietose, kad sumažintumėte persikraustymo jausmą kiekvieną kartą, kai reikia eiti į kitus namus.

18. Raskite priežiūros tvarkaraštį, kuris tinka visai jūsų šeimai

Aš asmeniškai pastebėjau, kad mūsų nusistatytos „besisukančios“ savaitės buvo man per ilgas laikas praleistas toli nuo savo vaikų. Rotacijas 2-2-3 neturėjo tokio stabilumo, kokio aš ieškojau. Su buvusiuoju nusprendėme, kad rotacija pagal principą 5-2 mums yra geriausia formulė. Greičiausiai dar kartą keisime, kai vaikai bus vyresni, ir paprašysime jų įvertinti galutinį sprendimą.

19. Vertinkite tai, kaip patirtį

Jei skyrybos bus nemalonus, taip pat galite ką nors iš to gauti. Skirkite šiek tiek laiko ir užsirašykite ant popieriaus, ko ieškote kituose santykiuose ir ko netoleruosite. Tai padės jums pažvelgti į viską iš naujos perspektyvos.

20. Per greitai nepasinerkite į naujus pasimatymus

Grįžimas į veiksmą yra puikus žingsnis į priekį, tačiau įsitikinkite, kad esate pasiruošę ir žinote, kokios yra naujos aplinkybės ir jų „taisyklės“.

Straipsnio šaltinis čia.