PAGALBA NEDIRBANTIEMS IR IŠSKAITYMŲ TURINTIEMS ŽMONĖMS ALYTUJE IR LAZDIJUOSE

11/8/20222 min read

VšĮ biuras Pactum, dirbantis tarpininkavimo, mediacijos, pagalbos šeimai srityje, pradeda įgyvendinti projektinę idėją "Skola - ne bėda, dirbsiu - atiduosiu", kuri yra Alternatyvaus investicijų detektoriaus projekto, finansuojamo Europos Sąjungos fondų lėšomis, dalis. Nuo lapkričio 10 d. bus teikiamos NEMOKAMAS paslaugos žmonėms, kurie susiduria su įsidarbinimo problemomis dėl turimų skolų, ir kuriems apribotas disponavimas lėšomis ar/ir vykdomi išskaitymai.

Tyrimai rodo, kad ilgalaikę bedarbystę ir sunkią integraciją į darbo rinką stipriai įtakoja finansinės problemos – net virš 60 proc. tyrimo apklaustųjų nurodė, kad dirbti juos paskatintų mažesni atskaitymai nuo atlyginimo antstoliams. Nedirbantys ir išskaitymų turintys žmonės nurodo, kad jiems sunku patiems:

Taip pat į skolas įklimpusiems ir negalintiems grįžti į darbo rinką žmonėms labai aktuali ir psichologo pagalba, kuri, kaip ir teisinė, pagal atliktus tyrimus skolingiems asmenims buvo teikiama rečiausiai.

Todėl projekto idėjos įgyvendinimo metu bus teikiama pagalba įsiskolinimų turintiems asmenims susitvarkyti savo skolas taip, kad jie būtų motyvuoti grįžti į darbo rinką.

Projekto metu dalyviai galės gauti tokias paslaugas, kaip:

Tarpininkavimą: tarpininkavimą ir pagalbą bendraujant su antstoliu, tariantis dėl galimybių, mokėjimo tvarkos ar palankesnių skolų mokėjimo sąlygų. Pagal poreikį bus teikiama palydėjimo paslauga susitikimuose su antstoliu ar į įstaigas.

Informavimas, teisinis konsultavimas: bus suteikta aiški nešališka informacija ir konsultacija apie turimas skolas, atskaitymus, informacija apie prieinamus būdus, kaip susidoroti su skolomis.

Rekomendavimas: bus suteikta pagalba pildant dokumentus, teikiant prašymus, bus tikrinama, ar yra kokių nors teisių, į kurias asmuo gali pretenduoti, bus siūlomi būdai, kaip susitvarkyti su skolomis, apie kuriuos galbūt asmuo nežinojo. Bus teikiamos rekomendacijos, kokių gali prireikti ateityje dokumentų, kaip elgtis įsidarbinus ir pan.

Psichologo pagalba: bus padedama suprasti jausmus ir poreikius, apsvarstyti situaciją tam, kad kuo lengviau būtų galima priimti sprendimus ir įveikti sunkumus, gerinama emocinė savijauta.

Projektas bus vykdomas Alytaus, Alytaus rajono ir Lazdijų gyventojams iki 2023-03-31.

Detalesnė informacija: sekite mūsų tinklalapyje Naujienose ir Projektai , el. p. info@mediatoriai.lt

Kontaktinis asmuo: VšĮ biuras Pactum vadovė Odeta Intė, tel. Nr. 8 648 31718; projekto koordinatorė Dovilė Babarskienė, tel. Nr. 8 679 98177.

  • suvaldyti savo įsiskolinimus, •

  • išsiaiškinti jų apimtis,

  • konstruktyviai bendrauti su antstoliais,

  • suprasti skolų grąžinimo sąlygas

  • ir antstolių teises bei pareigas.