MITAI APIE ŠEIMOS MEDIACIJĄ – SUGRIAUKIME JUOS

Mediacija – vis dar naujas žodis Lietuvos visuomenėje, bet jau spėjome išgirsti nebūtų, kartais ir juokingų dalykų, apie tai, kas yra mediacija. Todėl dalinamės su jumis informacija ir griauname mitus apie mediaciją..

Dovilė Babarskienė

10/5/20220 min read

1. „Mediacija brangiau už teismo procesą“ – NETIESA. Privalomosios mediacijos paslaugos 4 susitikimai yra NEMOKAMI. Plačiau apie tai galite skaityti ČIA .

Per 4 susitikimus galite pasiekti taikos sutartį, kurią tereikės pateikti teismui. Nepasiekus susitarimu mediaciją galite tęsti, bet susitikimų kainos nėra didelės ir mokamos tik už pačius susitikimus ir sutarties pildymą – daugiau jokių papildomų mokesčių.

2. „Mediatorius sprendžia“ – NETIESA. Visus sprendimus priima pora – mediatorius tiesiog taikiai tarpininkauja ir padeda „prieiti“ iki abi puses tenkinančių sprendimų.

3. „Mediacijoje aš turėsiu būti vienoje patalpoje su ex“ – NETIESA. Mediacija galima vykdyti ir nuotoliniu – puikiai tą išbandėme karantino laikotarpiu ir viskas pavyko.

4. „Mediacijoje pasirašytos sutarties nebūtina laikytis“ – NETIESA. Mediacijos metu pasirašytą taikos sutartį patvirtina teismas – tokios sutarties sąlygas būtina vykdyti.

5. „Mediacijoje nereikia advokato“ – NETIESA. Kiekviena pusė gali turėti savo teisininką, jeigu to pageidauja.

6. „Mediatorius yra santykių konsultantas“ – NETIESA. Mediatorius padeda poroms priimti sprendimus sprendžiant ginčus.

7. „Mediacija netinka aštriems ginčams“ – NETIESA. Mūsų patirtis rodo, kad išsprendžiama 60 -70 proc. atvejų, o ginčams, kurie nepasibaigia taikos sutartimi, mediacija vis tiek būna naudinga, nes priimami daliniai bendri susitarimai, arba „išgryninama“ ginčo esmė, kurią jau sprendžia teismas.

Tikimės, kad sugriovėme mitus, o jeigu dar turite klausimų ir norite pasikonsultuoti – susisiekite.