Bendravimas su vaiku su specialisto priežiūra

Skyrybos yra sudėtingas metas tiek tėvams, tiek vaikams. Kai skyrybų metu tėvai negeba tartis ir tarpusavy bendrauti taikai, gali kelti ne mažai iššūkių vaiko bendravimui su skyriumi gyvenančiu vienu iš tėvų, o vienas iš vaiko prigimtinių poreikių – bendravimas su abiem tėvais.

Saugi vaikui draugiška erdvė skirta bendrauti su skyriumi gyvenančiu vienu iš tėvų Išmanios bendratėvystės centre su specialisto priežiūra yra viena iš išeičių, palengvinančių šią problemą. Pateikiame keletą aspektų, kurie svarbūs vaikui bendraujant su skyriumi gyvenančiu vienu iš tėvų su specialisto priežiūra:

1. Aiškios ribos ir lūkesčiai, kurie užtikrina vaiko saugumo. Ribos turėtų būti aiškiai aptartos prieš bendravimą ir, jeigu reikia, primintos viso bendravimo metu. Pavyzdžiui bendravime dalyvaujantiems tėvams reikėtų priminti, kad jie turi bendrauti pagarbiai ir nekonfliktiškai.

2. Bendravimą stebintis specialistas turi nesikišti į vaiko ir tėvo bendravimą, bet užtikrinti, kad vaikas jaustųsi saugus tiek fiziškai, tiek emociškai. Taip pat specialistas gali patarti ir padėti tiek bendravime dalyvaujančiam vienam iš tėvų, tiek vaikui užtikrinti, kad pokalbis išliktų pagarbus ir produktyvus. Pavyzdžiui, specialistas gali padėti tėvui suprasti vaiko poreikį tuo momentu, o vaikui – išreikšti savo jausmus ar susitvarkyti su stresu nuraminat.

3. Emocinis saugumas. Vaikai turi jaustis saugūs ir palaikomi, o bendravime dalyvaujantis vienas iš tėvų turėtų vengti kaltinti ar kritikuoti kitą tėvą vaiko akivaizdoje - tai gali sukelti emocinę žalą vaikui.

4. Amžių atitinkantis bendravimas. Erdvė ir bendravimas turėtų atitikti vaiko amžių, brandą ir gebėjimą suvokti situaciją.

Tai yra tik keletas elementų, sudarančių produktyvų vaiko bendravimą su skyriumi gyvenančiu vienu iš tėvų. Produktyvų bendravimą daug lemia ir specialisto turimi įgūdžiai ir įrankiai. Mūsų organizuojamų mokymų „Pagalbos skyriumi gyvenantiems tėvams programa: tėvų emocijos, vaikų poreikiai, bendratėvystės planas“ dalinamės savo patirtimi ir įrankiais, organizuojant vaiko bendravimą su skyriumi gyvenančiu vienu iš tėvų saugioje vaikui draugiškoje aplinkoje. Mokymų metu dėstomi metodai ir įrankiai sukurti bendradariaujant su Jungtinės Karalystės organizacija, turinčia ilgametę patirtį šioje srityje. Jeigu jus domina ši paslauga arba esate įstaiga, kuriai ši paslaugos teikimo modelis aktualus – rašykite.